Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese

Picture of ina-online
ina-online

25/06/2024

Lajme
Shqiptare
Ballkan
Botë
Ukraina
Sport
Shqiptar
Ndërkombëtar
Rozë
Shqiptar
Ndërkombëtar
Ekonomi
Biznes
Tregjet
Art Jetese
Moda
Shëndeti
Ushqime
Horoskopi
Kulturë
Kino
Libra
Muzikë
Teknologji
OP-ED
Kolumne
Editoriale
Analiza
N’Shënjestër
Sport Shqiptar
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese

SHQIP
Publikuar: 21 minutes ago (24.06.2024 23:59:53)

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është shprehur për kombëtaren shqiptare se ajo na ka bërë krenarë, e se ardhmja e tyre është premtuese, ani pse nuk arriti të shkonte më tej në Kampionatin Evropian.

Ja postimi i plotë:

“Në fushën e blertë u duk sikur jemi pjesëmarrës të rregullt, e jashtë saj dhe në shkallët e stadiumeve sikur ishim vendas. Ishte vetëm pjesëmarrja e dytë në një kampionat evropian. Në fund, humbëm përballë Spanjës, tri herë kampione e Evropës dhe një herë kampione e Botës, dhe Italisë, dy herë kampione e Evropës e kampion në fuqi dhe katër herë kampione e Botës. Ndërkaq me Kroacinë, nënkampione e Botës në vitin 2018, barazuam në ndeshjen më të bukur të turneut deri më tani. Ky grup lojtarësh na bëri krenarë. E ardhmja është premtuese. Pritjet që kishim janë vetëm dëshmia më e fortë për standardin që kemi vënë”, shkroi Kurti në Facebook. (INA)

TË FUNDIT
39 minuta
Vrasja e policit në Serbi, MPJ-ja u kërkon mërgimtarëve të kenë kujdes ose të shmangin kalimin nëpër shtetin fqinj
2 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
2 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
5 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
5 orë
Saranda dhe Ksamili me plazhe të tejmbushura. Rama shperndan videon

ME TE LEXUARA

1 ditë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
5 orë
Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia
1 ditë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
5 orë
Dita e fundit: Kosova dhe Serbia duhet t’i dorëzojnë sot komentet për zbatimin e marrëveshjes bazike
1 ditë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
5 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

LEXO MË SHUMË

policia serbe vrasje serbi

Vrasja e policit në Serbi, MPJ-ja u kërkon mërgimtarëve të kenë kujdes ose të shmangin kalimin nëpër shtetin fqinj

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

ksamili2

Saranda dhe Ksamili me plazhe të tejmbushura. Rama shperndan videon

vlora hyseni

SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Kurti Vucic

Dita e fundit: Kosova dhe Serbia duhet t’i dorëzojnë sot komentet për zbatimin e marrëveshjes bazike

INFO

NA NDIQ