Kurti për qeverisjen e tij: Nuk jemi të përsosur – asnjë punë s’ka shkuar në drejtim të gabuar

INA
INA

27/12/2023

Kryeministri Albin Kurti në konferencën pas mbledhjes së qeverisë ka thënë se gjatë vitit 2023 ka pasur fusha në të cilat do të donte që të kishe më shumë sukses.

Pa përmendur se ku, ai ka vazhduar të thotë se asnjë punë nuk ka shkuar në drejtim të gabuar.

Sa për protestat e mbajtura gjatë vitit, ai ka shtuar se “Nuk besoj se qytetarët janë të pakënaqur. Opozita është e pakënaqur sepse është në opozitë. Kritikat i marrim me vëmendje sepse na ndihmojnë. Sharjet dhe sulmet na kanë ndihmuar”, ka thënë ai.

“Nuk jemi të përsosur”, është përgjigjur Kurti në pyetjen e gazetarëve nëse mendon se qeverisja e tij ka qenë e përkryer.

Ai paraprakisht ka treguar se përgjatë këtij vitit qeveria ka mbajtur 62 mbledhje me 564 vendime të marra e 78 projektligje të kaluara.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

anketa partite

Anketa e IPIS: Ja kush fiton zgjedhjet në Maqedoni dhe nga sa deputetë? (TABELA)

protesta tirane opozita pd

Protesta e opozitës në Tiranë, përleshje me policinë, Berisha fjalim nga arresti shtëpiak, Rama në Turqi

ASH Sela Taravari

Si të dëshmohet se cila është ASH-ja legale? Shehu tregon se kush mund ta marrë vërtetimin nga Gjykata

spb-tetove

Qeveria s’jep pëlqim për shefin e SPB-së në Tetovë

administrata-600x360-1

Kush e keqpërdori balanserin, që maqedonasit me të madhe po punësohen si shqiptarë?!

flamuri zvecan

Flamuri serb largohet edhe nga Kalaja e Zveçanit

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet mjeku dhe 3 infermiere në spitalin e Strugës

aksidenti presheve

Preshevë, tre emigrantë të vdekur e 11 të plagosur

INFO

NA NDIQ