Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

INA
INA

31 Maj, 2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se edhe pse ka pasur dallime në qasje, Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbeten një partner kyç me të cilin ata do të konsultohen gjithmonë.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin soical, Twitter, Kurti ka njoftuar se ka biseduar me medien e njohur Financial Times në Bratisllavë, pasi presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, kishte shpallur planin e Komisionit Evropian për të afruar Ballkanin Perëndimor me Tregun e Vetëm.

“E ritheksova se pavarësisht se kemi pasur një ndryshim në qasje, SHBA-ja është një partner kyç me të cilin do të konsultohemi gjithmonë”, shkroi Kurti.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5648

Publikohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku (VIDEO)

vjosa Osmani

Osmani: Me armët ruse Vuçiq po mendon aneksimin sipas modelit të Krimesë

Shaip Kamberi

Kamberi: Vuçiq mund të hakmerret ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës

KFOR KS

Tensionet në veri, KFOR-i rritë praninë me trupa britanike

supermarketet-800x445

Mbyllen edhe 10 markete që nuk kanë zbritur çmimet!

IMG_5646

Policia e Kosovës me dëshmi të reja: ja ku dhe si u përgatit sulmi (VIDEO)

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

sulmi turqi

VIDEO/ Del nga makina dhe vrapon, momenti kur terroristi hedh veten në erë pranë Parlamentit në Ankara

carl bildt

Bildt: Padyshim çështja e Veriut është dashur të zgjidhet shumë më herët

INFO

NA NDIQ