Kurti: Sulmi terrorist ishte pjesë e një plani më të madh plan për aneksimin e veriut

Picture of ina-online
ina-online

02/10/2023

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka folur edhe njëherë rreth sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit, si pasojë e të cilës mbeti i vrarë rreshteri policor Afrim Bunjaku.

Kurti tha se sulmi ishte pjesë e aneksimit të veriut.

Ai shtoi se sulmi ishte koordinuar në 37 pozicione të dallueshme.

“Do të pasonte krijimi i një korridori për në Serbi, për të mundësuar furnizimin me armë dhe trupa”, tha Kurti.

 

TË FUNDIT
41 sekonda
Siljanovska pret që përbërja e re qeveritare të punojë në përputhje me interesin kombëtar maqedonas dhe në interes të qytetarëve
3 orë
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
4 orë
Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët...
4 orë
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut
6 orë
Taravari mori detyrën e re, nga sot drejton ministrinë e Shëndetësisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë
10 orë
Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas
21 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
9 orë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi
19 orë
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
8 orë
Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit
1 ditë
80 vjetori i gjenocidit ndaj çamëve shënohet edhe në RMV

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240624-183025~2

Siljanovska pret që përbërja e re qeveritare të punojë në përputhje me interesin kombëtar maqedonas dhe në interes të qytetarëve

Angela Ageler

Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin

FB_IMG_1719231583046

Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët…

derivate nafta dizeli benzin

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

taravari ilir

Taravari mori detyrën e re, nga sot drejton ministrinë e Shëndetësisë

xhaferi mickovski]

Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit

Mickoski

Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

bajram begaj

Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas

spanja kosova

Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës

INFO

NA NDIQ