Kurti: Të shtënat me armë në Veri kundër Policisë po vazhdojnë

Picture of INA
INA

24/09/2023

Kryeministri Albin Kurt ka thënë se të shtënat me armë në Veri kundër Policisë po vazhdojnë.

“Të shtënat me armë kundër policisë janë në vazhdim. Kjo është arsyeja pse ne kemi bërë thirrje që Serbia të ndalojë sponsorizimin e sulmeve terroriste në veri”, ka shkruar Kurti në Twitter.

Më tej, ai ka thënë se kjo është arsyeje pse i kanë bërë thirrje Serbisë që të mos sponsorizojnë sulmet terroriste në Veri.

“Ndërsa vajtojmë për humbjen e oficerit tonë të rënë, ne riafirmojmë angazhimin tonë për të ruajtur sundimin e ligjit dhe sigurinë në të gjithë territorin tonë. Sponsorizimi i dhunës dhe terrorizmit nga Serbia është një shkelje e rëndë si e sigurisë sonë kombëtare, ashtu edhe e ligjit, parimeve dhe vlerave ndërkombëtare”, shtoi Kurti.

TË FUNDIT
3 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
4 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
4 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
7 orë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara
7 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

ME TE LEXUARA

17 orë
Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri
7 orë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
7 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
7 orë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara
4 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
4 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
1 ditë
Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”
3 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
1 ditë
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

LEXO MË SHUMË

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

Kamala Harris 2

Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara

kufi tabanoc

LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

policia

MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve

IMG_4571

Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri

shofer-bus

Aksidentohet në Itali autobusi me turistë nga Shqipëria, 16 të lënduar

BIDEN TRUMP

Republikanët flasin për zëvendësuesin e mundshëm të presidentit Biden në zgjedhje

INFO

NA NDIQ