Kurti viziton fabrikën ku prodhohen dronët “Bayraktar”, iu dhuron medalje

Picture of ina-online
ina-online

03/06/2024

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, po e zhvillon një vizitë zyrtare në Turqi.

Në mesin e shumë takimeve e vizitave, Kurti sot pati një vizitë në fabrikën ku prodhohen dronët “Bayraktar”.

Ai iu dhuroi vëllezërve Bayraktar, Haluk dhe Selçuk medalje për “Shërbim të Shquar”.

“Aty pashë nga afër dhe prototipin e fluturakes luftarake pa pilot të kësaj kompanie, Kizilelma”, tha Kurti.

Vitin e kaluar. në muajin korrik Kosova bleu disa nga dronët TB-2 nga Turqia.

TË FUNDIT
41 minuta
EVN Home në Maqedoni pranon ofertën e EMV-së
45 minuta
Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë
2 orë
Aggeler: Është për t’u përshëndetur njoftimi i Mickoskit se gjatë betimit do të përdorë emrin kushtetues
2 orë
“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë
2 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

ME TE LEXUARA

24 orë
Diploma të falsifikuara në Strugë, kapet një person
2 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
23 orë
EURO 2024/ Përplasje “gjigantësh” në “Veltnis Arena”, grupet B e C diskutojnë “hesapet” e kualifkimit
2 orë
“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë
1 ditë
“Policia e veriut ka qenë nën komandën e Vuçiqit”/ Eksperti zbulon detaje për veriun
23 orë
Shporta minimale sindikaliste për qershor është 60.325 denarë, është rritur për 235 denarë, krahasuar me majin

LEXO MË SHUMË

evn-1

EVN Home në Maqedoni pranon ofertën e EMV-së

VLEN_Ministrat-

Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë

Aggeler

Aggeler: Është për t’u përshëndetur njoftimi i Mickoskit se gjatë betimit do të përdorë emrin kushtetues

william walker uoker kurti

“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë

gjasula kombetarja shqiperia

Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

uck

25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999

Mark Rutte

Udhëton me biçikletë dhe i bie pianos, Mark Rutte Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s!

Arben Taravari VLEN

Taravari ka një informacion për BDI-në, ja për çka bëhet fjalë

IMG_3389

Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”

INFO

NA NDIQ