Zaimi: Albini takoi shqiptarët e RMV-së, BDI në Kosovë takoi lekun

ina-online
ina-online

3 Shtator, 2023

Shkruan: Arbër Zaimi

Albin Kurti para ca javësh u ftua në Maqedoni nga dy kryetarë komunash, dhe u takua me popullin.

BDI-ja si duket qenka mërzitur, “pse po ma takon Albini opozitën”.

Kështu që për “hakmarrje” edhe BDI-ja shkoi të vizitojë opozitën e Kurtit, pra kompaninë Devolli.

Kurti shkoi takoi popullin, ata shkuan takuan lekun. Secili meraqet e veta.

Por nëse BDI-ja, e cila është në qeveri të Maqedonisë, do të provonte të kërkonte bashkëpunim për projekte të përbashkëta në Qeverinë e Kosovës, jam i sigurt se do të gjente vetëm mbështetje.

* Status i përfaqësuesit të VV-së, Arbër Zaimi

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kurti me sanxhak dhe lugine

Kurti priti një delegacion të përfaqësuesve politikë të boshnjakëve dhe të shqiptarëve në Serbi

haradinaj-kurti

Haradinaj me akuza të reja: Kurti është shoqëruar me vajzën e ministrit të Millosheviqit

taulant balla

Ligji për shtetësinë, Balla: Qytetarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut të mos testohen

Vucic- Svecla

Vuçiq i përgjigjet Sveçlës: Do ta shohim kush kë do ta arrestojë, qesh mirë kush qesh i fundit

festime-flamuri-kosoves

Presioni i ndërkombëtarëve për themelimin e Asociacionit/ Analistët thonë se insistimi do të vazhdojë deri në themelimin e tij

escobar-kurti

Escobar për Kurtin: E ka marrë dialogun si një opsion “Po-Jo”

escobar eskobar gabriel

Escobar kërkon që Qeveria e Kosovës të ketë një “qasje të re” në dialog

armina nuraj

Reagon përfaqësuesja e shqiptarëve nga Sanxhaku: Nuk jam serbe, pse nuk po ma pranoni diplomën në Kosovë!

vjosa osmani biden

Vjosa Osmani takohet me Bidenin: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

INFO

NA NDIQ