Kush do ta fitojë Premier League? Manchester City apo Arsenal, kombinimet e mundshme para 90 minutave të fundit…

Picture of INA
INA

15/05/2024

Tetëdhjetë e tetë pikë për Manchester Cityn, me një diferencë golash +60. Tetëdhjetë e gjashtë pikë për Arsenalin, me një golaverazh +61.

“Topçinjtë” mund të shpresojnë vetëm te West Ham, kundërshtari i skuadrës së Guardiolës në xhiron e fundit të Premierligës, ndeshje e planifikuar për të dielën (të gjitha ndeshjet në të njëjtën orë në orën 17:00).

Nëse ‘Qytetarët’ mposhtin londinezët, lojtarët e Artetës nuk do të kenë nevojë për sukses kundër Evertonit.

Një finale e pabesueshme, për t’u përjetuar me një frymë në fund të një sezoni vërtet emocionues. Këtu janë të gjitha kombinimet e mundshme:

● Manchester City kampion nëse mund West Hamin; nëse barazojnë ose humbasin dhe Arsenali nuk mund Everton
● Arsenali kampion nëse mund Everton dhe Manchester City barazon ose humbet kundër West Ham (në rast të pikëve të barabarta, diferenca e golave ​​do të jetë padyshim në favor).

TË FUNDIT
1 orë
Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë
7 orë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
7 orë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
7 orë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
7 orë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...

ME TE LEXUARA

7 orë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
7 orë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
7 orë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
7 orë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
7 orë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”

LEXO MË SHUMË

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

zlatko dalic

Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”

alonso xhaka

“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”

luka modric

Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë

Thiago Motta

Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi…

gatusooo-2

Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite…

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

INFO

NA NDIQ