Kush do të jetë ministër i ri i mbrojtjes, portalet maqedone zbulojnë emrin? (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/01/2022

Drejtori aktual i Drejtorisë për Zona Zhvillimore Industriale Teknologjike (TIDZ) dhe anëtar shumëvjeçar i LSDM-së, Jovan Despotovski është një nga kandidatëte për ministër të ri të mbrojtjes në Qeverinë e re të udhëhequr Kovaçevski.

Kjo bëhet e ditur nga burime partiake për disa portale maqedonase, përcjell INA. Në dikasterin e mbrojtjes u paralajmëruan ndryshime, pasi që ministrja e deritanishme Radmilla Sheqerinska bëri të ditur se largohet nga detyra, përcjell INA.

Siç thuhet nga burime partiake, kryeministri i mandatuar është i vendosur të vendosë në këtë pozicion një kuadër, i cili do të jetë në gjendje t’u përgjigjet sfidave të rëndësishme në këtë sektor.

Cila do të jetë zgjedhja përfundimtare e Kovaçevskit për pozitat në kabinetin qeveritar ende nuk dihet dhe përbërja nuk është zbuluar as për partitë e vogla të koalicionit. Kovaçevski ka bërë të ditur se është duke përgatitur surpriza në kabinet.
Despotovski ishte kundërshtar i Kovaçevskit për pozitën udhëheqëse në LSDM së bashku me ish-funksionaren e partisë Frosina Remenski. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ