Kush do të votoj në zgjedhjet e ardhshme?

INA
INA

21/09/2023

Muhamer Pajaziti

Do votojnë qindra e mijëra prindër që fëmijët e tyre ikën nga zori për një jetë më të mirë në Gjermani;

Do votojnë rreth 40 mijë familje sociale në varfëri ekstreme me të ardhura minimale (nga 4 mijë deri në 10 mijë denarë në muaj);

Do votojnë qindra e mijëra administratorë që paga s’ju del as për rrugë e një gjevrek me jogurt;

Do votojnë qindra e mijëra familje që marrin një rrogë mesatare që s’ju del as për t’i paguar faturat e shtëpisë;

Do votojnë penzionerët që të ardhurat qesharake s’ju dalin as për barna për t’a mbajtur gjallë shpirtin;

Do votojnë edhe mësuesit e arsimtarët që ju kanë marë dinjitetin.

Do votojnë edhe politikanët e funksionarët milionerë..

Ky shtet me këtë inflacion po shkon drejt falimentimin dhe po e mbanë në këmbë solidariteti dhe diaspora jonë e dashur.

Rinia e ka kuptuar këtë dhe po largohet, por ky dorëzim do na çoj në fatalitet, po mbetemi shtet pa resurse njerëzore.

Me këtë avaz, s’bëhet fjalë më për politikë dhe trazirat sociale do jenë të pashmangshme…

Shpresojmë do bëhet mirë, por vështirë derisa politika për vite me radhë mendon vetëm për vete dhe nuk sheh të avancojë vlerat dhe meritokracinë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

takimi lidereve lideret

Partitë merren vesh për mbajtjen e zgjedhjeve, ja datat?

Krenar Lloga

Lloga: Dënimi me vdekje është i ndaluar tek ne, por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

derivate nafta dizeli benzin

Çmime të reja të derivateve të naftës nga mesnata në Maqedoni

OBSH

OBSH: Sëmundjet në Gaza mund të jenë edhe më vdekjeprurëse se sulmet ajrore

takimi lidereve lideret

Kasami, Mexhiti dhe Gashi braktisën takimin e liderëve, kërkojnë zgjedhje të parakohshme

ushtria forcat e armatosura shqiperi

111 vjet nga formimi i Forcave të Armatosura të Shqipërisë

vrasesit vanja palevski

Kush janë personat e ndaluar për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, njëri ka parti proruse dhe ka qëndrime ekstremiste

Oliver spasovski

Spasovski flet për vrasjen e 14 vjeçares nga Shkupi dhe 74 vjeçarit nga Velesi

vrasesit vanja palevski

Tre persona në paraburgim për vrasjen dhe rrëmbimin e Vanja Gjorçevska

INFO

NA NDIQ