Tina Turner ka lënë pasuri 250 milionë euro, ja kush e trashëgon?

INA
INA

28 Maj, 2023

Tina Turner ka grumbulluar një pasuri marramendëse gjatë karrierës së saj, e cila vlerësohet të jetë afërsisht 250 milionë dollarë.

Këngëtarja e zgjidhi çështjen e pasurisë së saj vite para vdekjes dhe ia la pjesën më të madhe, nëse jo të gjithë, bashkëshortit të saj, Ervin Bach.

Këngëtarja me regjisorin dhe producentin muzikor gjerman ishte e martuar para 10 viteve. Ata u martuan në vitin 2013 pas më shumë se 26 vitesh lidhje. Megjithatë, vetëm tre javë pas dasmës, Tina pësoi një goditje në tru dhe Ervini i shpëtoi jetën duke i dhuruar një veshkë.

Djali i parë i Tinës, Craig Raymond Turner, vdiq në korrik 2018. Djali i dytë i Tinës, Ronnie, gjithashtu vdiq vitin e kaluar. Ajo po ashtu ka lënë pas edhe dy djem të tjerë Ike Turner Junior dhe Majkëll Turner, të cilin ajo e adoptoi pas martesës me Ike Turner.
Megjithatë, në vitin 2018, Ike Junior rrëfeu se nuk kishte folur me nënën e tij për gati 20 vjet. Ai gjithashtu deklaroi se ajo nuk ishte as e afërt edhe djalin tjetër Majkëll. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dacic

Daçiq “nuk e di” nëse Radoiçiq është në videon që nxori Sveçla

2579CC16-59D8-405E-B69C-2C3375E03728

Çka paralajmëron Fatmir Limani?!

policia-714x420

Të shtëna me armë zjarri në Gjorçe Petrov, plagoset një person

jusuf buxhovi

Mashtrimi i “konfliktit të grirë” me Serbinë dhe modeli i Donbasit?

abdulla mehmeti

Shërbimet sekrete serbe dhe ruse janë të infiltruara thellë edhe në Maqedoni

besnik bislimi albin kurti

Kurti flet për skenarin serb në Veri të Kosovës

Afrim Bunjaku

Qeveria jep 50 mijë euro për familjen e policit Afrim Bunjaku

shaip-kamberi

Kamberi – Vuçiqit: T’i vrasim 100 për 1 është autorësi e juaja

nato-mkd-zname

Sot në Shkup mbahet konferenca e shefave të Shtatmadhorive të armatave nga vendet anëtare të NATO-s

INFO

NA NDIQ