Kush e rrëzon nga froni Carin e Strugës?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/01/2023

Nedai Saoli

Sot, një foto e veturës së djalit të Ramiz Merkos, u bë senzacion në rrjetet sociale ku BMW e tij u bë objekt i diskutimit që ka plasur gjithandej.
Opinionet janë të ndara lidhur me atë se a ka bërë mirë djalka që ka marrë makinën e shtrenjtë apo i bën karshillëk fukarenjëve të Strugës dhe mbarë ‘drzhavës Severna’?

Një gjë është e sigurt se atë BMW të shtrenjtë nuk do kishte shans për ta marrë djali i Ramos së Toskërisë, pa mbështtjen e babait si ‘qengj që pinë në dy nëna’ (SDSM -WMRO), ku pa mbështetjen e tyre nuk do ishte në krye të komunës së Strugës por thjesht do shiste plehëra artificiale për bujqit.

Prandaj, mos u çudisni me fodullëkun e djalit të të Ramos sonë që shet pordhë duke bërë paradë para ‘varfanjakëve’ struganë, sepse mban në duar dy flamuj dhe e ka mirë me të dya palët, si me ‘branitellët’ SDSM-në ashtu edhe me komitët e VMRO-së dhe nuk ka ‘bir nëne’ që e rrëzon nga froni Carin e Strugës!

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sunaj-raimi

Gjuha shqipe dhe obligimet tona kombëtare!

granit osmani

Nuk e di si mund kumanovarët ta mbështesin BDI-në pas gjitha të bëmave të tyre!

Ibrahim Kazimi

Romani «Eskadronët e Vdekjes»(kronikë e një kasaphane) -një sakrament historik mbi sakrificën kombëtare…

rexhail ramadani

S’kam asgjë personale me Ahmetin, por ai krijoi një regjim hibrid mbi popullaten shqiptare

kalosh

Armiku historik

nato-1

Problemi i madh që NATO kishte në Luftën e Ftohtë, tani është edhe më i madh…

enver tivari

Zbulohet urdhri i Enver Hoxhës për masakrën e Tivarit: “T’i zhdukim ose t’i shpërngulim” shqiptarët

nexhat

Paragjykimet ndaj proçesit zgjedhorë

Agon Ukshini

Fronti Evropian në vijën e parë me “Stalinin”!

INFO

NA NDIQ