Cila është bukuroshja shqiptare miss Sllovakia 2020?

0

Fituesja e konkursit Miss Sllovakia 2020 është zgjedhur një vajzë nga Kosova. Ajo është Leona Novobërdaliu, shkruan IndeksOnline, përcjell INA
Sipas mediave sllovakde, Miss Sllovakia e re për vitin 2020 u bë finalistja me numrin 8. Leona Novoberdalia.

Pas gjashtë vjetësh, kurora e fituesit të Miss Sllovakisë dhe kurora e dy zëvendës-misseve ndryshoi. Argjendari artistik Martin Smolko, pronar i xhevahireve të dasmave LORETTA, punoi mbi ta.

Përafërsisht 2,000 copë gurë ishin vendosur manualisht në kurora. Pamja përfundimtare dhe shenja e cilësisë u dhanë nga plating rodium, i cili u jep atyre një shkëlqim dhe shkëlqim të lartë.