Kush është huligani që u pa duke sulmuar KFOR-in në Zveçan? (VIDEO)

INA
INA

30/05/2023

Në rrjetet sociale është shpërndarë masivisht fotoja e një huligani të dhunshëm serb që po godiste me një shufër policie hekuri pjesëtarët e KFOR-it në Zveçan në pjesën veriore të Kosovës.

Sipas llogarisë “Patjetër” në Twitter, emri i tij është Dragan Smigiq. Siç mësohet, Smigiq është polic serb i cili ka ardhur nga Rudarja e Serbisë për t’u përballur me forcat e rendit dhe ligjit në veri të Kosovës.

Ai është i njohur për autoritetet kosovare dhe se i njëjti kërkohet si i dyshuar për krime lufte. Gazeta serbe “Novosti” në një listë që e ka publikuar, ku pretendon se autoritetet kosovare i kanë shënjestruar rreth 600 emra si të dyshuar për krime lufte, aty figuron edhe emri i Dragan Smigiq. (INA)

 

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

Naim Murseli pranon përpara policisë se ka urdhëruar vrasjen e gruas së tij, 15 mijë euro i dha para dhe 15 duhej pas aktit

Arben Taravari

Taravari sqaron gjitha dilemat dhe akuzat, ASH është faktor, do të dij si të veprojë

Naim Murseli Liridon

Tronditëse: I arrestuari i dytë deklaron para Policisë se Naim Murseli e pagoi 30 mijë euro për vrasjen e gruas

Naim Murseli Liridon

Liridona Murseli u vra në sy të fëmijëve, arrestohet bashkëshorti

nxenesit idrizove shkolla

Ministri Shaqiri jep lajmin për hapjen e paraleles shqipe në shkollën e Idrizovës

Escobar Lajcak

Publikohet Draft-statuti i Asociacionit

James O’Brien Xhejms O Brajan

O’Brien: Struktura politike marrin para nga disa vende për të qenë kundër BE-së

Zekiri muhamed

Ja edhe sa muaj burg i kanë mbetur Zekirit që u dënua me 2 vite e gjysëm

Muhamed Zekiri

Muhamed Zeqiri dënohet me 2 vjet e gjysmë burg

INFO

NA NDIQ