Kush është snajperisti shqiptar e SHBA-ve Copy Copy

Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/01/2022

Për herë të parë mësohet se në mesin e stafit të ngushtë të sigurisë në Shtëpinë e Bardhë në Uashington është edhe një shqiptar.

Fotografia e tij është nxjerrë në rrjetet sociale, dhe që ka bërë bujë. Ajo është nxjerrë nga Gjon Juncaj, prokurori shqiptaro-amerikan.

Në foto shihet agjenti special shqiptar me një bluzë me flamurin shqiptar.

Ai për  30 vite mes snajperistëve në Shtëpinë e Bardhë, në mbrojtje të presidentëve të SHBA.

“Përgëzime mikut dhe vëllait tim shqiptar pas përfundimit të misionit në Shërbimin Sekret. Nga tarraca e Shtëpisë së Bardhë në vende në mbarë botën, për më shumë se 30 vjet ai mbrojti presidentët e Shteteve të Bashkuara. Një duartrokitje për ty vëlla. Jem shumë krenar me ty!”, shkruan Gjon Juncaj në postimin e tij.

Por emri i tij nuk është publikuar. (INA)

https://www.instagram.com/gjonjuncajalb/?utm_source=ig_embed&ig_rid=a5db1ae7-e467-4654-a4ed-4e63cb3b9fbe&ig_mid=D08E7ECF-037B-493E-82D3-3FD4EE2E5147

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

denar rroga ndihma

Maqedoni/ Bislimi: Rroga evropiane për zyrtarët, ndërsa rroga afrikane për punëtorët

zvicer zurich cyrih

Albinfo: Gjashtë gjëra që nuk i shihni në Zvicër, por janë të zakonshme në vende të tjera

taravari shkup

Ekonomisti Naim Demiri i bashkëngjitet ASH-së (FOTO)

kandidatet per president

Osmani i mblodhi nënshkrimet për president, edhe pak ju duhen Taravarit, Dimitrievskit dhe Vankovskës

mjeke

Mjekët kërkojnë rritje pagash e pacientët shërbime

Afrim Gashi

Gashi: E dhamë provimin e pjekurisë politike duke e bashkuar opozitën

pavaresia e kosoves

Kosova feston 16 vjetorin e Pavarësisë

policia-maqedonise-598x330

Aksioni policor në Gërçec të Shkupit – paraburgim për pesë persona, dhjetë të tjerë janë në arrati

INFO

NA NDIQ