“Kush është vendimi i parë i marrë nga kryeministri teknik, Talat Xhaferi?”

INA
INA

09/02/2024

Seanca plenare për shkarkimin e ministrit të Shoqërisë Informatike dhe Administratë, Azir Aliu dhe për Shëndetësi, Fatmir Mexhiti nga krahu i Arben Taravarit në Aleancën për Shqiptarët, është zhvilluar nën kritika nga deputeti Halil Snopçe, transmeton TV21.

Ky i fundit, ka kritikuar pushtetin – gjegjësisht Bashkimin Demokratik për Integrim për qasje politike në propozimin për shkarkimin e ministrave.Pyeti se me cilin vendim do të mbahet mend Talat Xhaferi – kryeministri teknik?

“Vendimi i parë është shkarkimi i drejtorëve shqiptarë” – tha Snopçe.

Snopçe ka akuzuar edhe Xhaferin se po pranon direktiva nga të tjerët duke shtuar se “është fatkeqësi të ndodh kjo nga një komandant i UÇK-së”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lista zgjedhore

Nesër fillon inspektimi publik i Listës Zgjedhore për zgjedhjet presidenciale dhe kuvendare

Jovan mitreski

Mitreski: Marrëveshjet ndërkombëtare s’mund të ndryshohen me ligj tjetër

osmani taravari

Sondazh: Arben Taravari apo Bujar Osmani, kush do të merr mbështetjen e shqiptarëve më 24 prill?

Bilall Kasami

Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

INFO

NA NDIQ