Kush i bën presion ministrit Aliu që të mos dorëhiqet?

INA
INA

23/01/2024

Revolta e ministrit për Shoqëri Informatike dhe Administratë, Azir Aliu është për shkak të bllokimit të 6 ligjeve me flamur evropian nga ana e LSDM-së dhe BDI-së, raporton “Kanal 5”.

Burime për televizionin në fjalë bëjnë të ditur se Aliu është thirrur nga kryeministri Kovaçevski i cili i ka premtuar se 3 ligjet për reforma në administratën publike, 2 ligje për digjitalizimin dhe Ligji për mediat do të zhbllokohen dhe do të gjenden në Komisionin për Çështje Evropiane, me të cilin kryeson Arbër Ademi.

Raportohet se Aliu e ka informuar kryeministrin se LSDM dhe BDI me bllokimin e ligjeve evropiane nuk po sillet si europian.

Pritet konferenca për media e ministrit Azir Aliu. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

fejzi hajdari

Hajdari: Kandidatët shqiptarë garë për nënshkrime, kandidatët maqedonas për president

card-trump

Made in Veles: Kartelat ‘milionëshe’ me portretin e Trumpit

pendarovski bujar osmani

Pendarovski me 400 euro rrogë do të shpërngulej nga Maqedonia, Osmani me mbi 2.500 euro rrogë thotë se mund të detyrohet të marrë borxh! Qytetarët si ia dalin?

MVR-polici-a-1-750x430

(VIDEO) Hetohet lidhja ndërmjet vrasjes në Bllacë dhe djegies së lokalit në Çair

burgu manastirit

Shpërthen zjarr në burgun e Manastirit, lëndohet një i burgosur

Bujar Osmani

Osmani: Nëse një muaj nuk marr rrogë, duhet të marr borxh që të mbijetoj

Jovan mitreski

Mitreski: Marrëveshjet ndërkombëtare s’mund të ndryshohen me ligj tjetër

INFO

NA NDIQ