Kush ishte Liridona dhe Naimi? Detajet e pathëna për vrasjen në Kosovë (video)

INA
INA

11/12/2023

Gazetari Andrea Danglli ka realizuar një dokumentar kushtuar vrasjes së Liridona Ademajt, nënës së dy djemve që u ekzekutua me armë zjarri mbrëmjen e 29 nëntorit.Nga vendngjarja, gazetari i Euroneës Albania ka sjellë dëshmi të ngjarjes së rëndë që ka tronditur mbarë opinionin publik jo vetëm në Kosovë por dhe në Shqipëri e Suedi.Qytetarët shprehen se Naimin e kanë njohur si djalë të mirë.“E kemi njohur Naimin, djalë i mirë ka qenë. Nuk e dimë se çfarë ka ndodhur tamam”- shprehet një nga qytetarët.

Për mikrofonin e Euronews Albania ka folur dhe mësuesja e Liridonës e cila kërkoi që të kthehet dënimi me vdekje. Mes të tjerash ajo nënvizoi se Liridona është martuar shumë e re.

“U tmerrova për ngjarjen e Liridonës. Vdekja e Liridonës në prezencën e fëmijëve ka qenë një vdekje e dyfishtë. Kam menduar se kush ka pas shpirt dhe po të jetë një kriminel, nuk duhet të ndodhte në prezencën e fëmijëve. Nuk kam mëndu kurrë që Naimi mund të ketë qenë vrasësi i gruas së tij. Duhet të dënohet me vdekje, sepse ashtu e meriton. Ajo u martua shumë herët. Martesat e hershme nuk janë martesa të mira.

Nuk do e largoj kurrë prej mendjes time. Zëri i motrave që e thirrnin Liridonë, çohu se ka ardhur mësuesja Teutë”-theksoi Teuta Haxhiu, mësuesja e Liridonës.

Ndërkohë Enver Dugolli, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje theksoi se burgu është shumë i lehtë për kriminelë të tillë, referuar Naim Murselit, i cili dyshohet se porositi vrasjen e Liridonës.

“Mendoj se dënimet për vepra të tilla kriminale janë të buta. Duhet të ndryshojë ligji për krime të tilla. Kam propozuar kthimin e dënimit me vdekje. Unë do e votoj një gjë të tillë”-tha ai.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

kfor

Eksperti amerikan zbulon planin e Vuçiqit – jep këtë parashikim? (FOTO)

nexhmedin spahiu

Parashikimet e Profesor Spahiut që i vërtetoi koha

Meliza Haradinaj

Ish-ministrja e Kosovës: Roli i Shqipërisë nuk ka qenë dobiprurës këto kohë për ne

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

KRESHNIK-SPAHIU

Spahiu: Është koha që Shqipëria dhe Kosova të armatosen fuqishëm ushtarakisht

Labinota-Murtezi.png

Labinotë Demi Murtezi paditet për diskriminim të personave LGBTIQ+

Albin Kurti Shkup

Kurti tregon pse nuk mori pjesë në Samitin e Tiranës

shaip kamberi vucic

Kamberi publikon listën e kërkesave që ia dorëzoi Vuçiqit

INFO

NA NDIQ