Kush janë sulmuesit e gazetarëve në veriun e Kosovës? (FOTO)

INA
INA

31 Maj, 2023

Gazetarja e KALLXO.com, Adelinë Ahmeti, ka thënë se në mesin e protestuesve në veri janë parë edhe ish-policë të Policisë së Kosovës, të cilët kanë dhënë dorëheqje në nëntor të vitit 2022.

Ajo ka thënë se ata funksionojnë në grupe.

“Nëse i sheh qysh duken e sheh që ata funksionojnë si grup, për shkak të veshjes së tyre, për shkak të forcës të cilën e përdorin. Ne gjatë kohës sa kemi qenë atje e kemi pa që ka edhe ish-policë që kanë dhënë dorëheqje në nëntor të vitit të kaluar”- ka thënë Ahmeti.

Gazetarja e cila ka raportuar sot nga komuna e Leposaviqit, ka deklaruar se këta persona janë vështirë të identifikueshëm për shkak të veshjes së tyre.“Është e vështirë me i identifiku për shkak se kanë pothuajse të njëjtën uniformë. Ata vijnë të koordinuar me njëri – tjetrin. Janë të veshur zi ose në ngjyrë të gjelbër. Vijnë na shtyjnë, na thonë ndonjë fjalë, shkojnë e pastaj vijnë të tjerët”- ka thënë ajo në emisionin “Kallxo Përnime”.

Sulmet ndaj gazetarëve në veri – siguria e tyre ende në pikëpyetje - Gazeta  Enigma

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5648

Publikohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku (VIDEO)

vjosa Osmani

Osmani: Me armët ruse Vuçiq po mendon aneksimin sipas modelit të Krimesë

Shaip Kamberi

Kamberi: Vuçiq mund të hakmerret ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës

KFOR KS

Tensionet në veri, KFOR-i rritë praninë me trupa britanike

IMG_5646

Policia e Kosovës me dëshmi të reja: ja ku dhe si u përgatit sulmi (VIDEO)

carl bildt

Bildt: Padyshim çështja e Veriut është dashur të zgjidhet shumë më herët

KFOR KS

NATO miraton forca shtesë pas tensioneve në veri/ Ky është paralajmërimi – ja çfarë mund të fshihet pas këtij vendimi

ushtria serbe

Ushtria serbe afër Kosovës, vjen paralajmërimi: Le ta provojnë prapë! Ja çfarë do t’u ndodhë

grupi terrorist banjske radojcic

Kërcënime nga ‘Brigadat e Veriut’ – ja kush fshihet prapa tyre!

INFO

NA NDIQ