Kush më kë do të takohet në gjysmëfinale të Champions League dhe data e ndeshjeve?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/04/2023

Real Madridi, kampion në fuqi, Milani, Interi dhe Manchester City, janë kualifikuar në gjysmëfinale të Champions League në futboll!

Reali deri me tash ka fituar 14 herë garën më prestigjioze, ndërsa Milani 7 herë, Interi tre herë dhe Manchester City asnjëherë nuk e ka shijuar këtë trofe.

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të luhen më 9 dhe 10 maj, ndërsa ato të kthimit një javë më vonë, më 16 dhe 17 maj.

Të katër ndeshjet do të luhen në orën 21:00.

Real Madridi do të presë Manchester Cityn në Estadio Santiago Bernabeu në ndeshjen e parë, sikurse edhe Milani është mikpritës i Interit në takimin e parë.

Në gjysmëfinale takohen:

Real Madrid – Manchester City
Milan – Inter

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

lotito

Shpërthen Lotito: Lazio po bëhet kurban, ky sistem nuk garanton besueshmëri

zidane-1-600x360

Zidane refuzon Manchester Unitedin, nuk është i interesuar për Ligën Premier

fifa

FIFA e prerë, nuk do të ketë kartonë të kaltër

xavi

Kush është kandidati potencial për të zëvendësuar Xavin tek Barca? (FOTO)

futboll

Revolucioni në futboll po vjen – tetë rregullat e reja që pritet të votohen për sezonin e ri

zidane-1-600x360

Nuk e ka në mendje Bayernin – zbulohet plani i Zidanes për t’u kthyer në zejen e trajnerit

barcelona-real

Zbulohet synimi i Real Madridit para El Clasicos – Barcelona do synojë t’ua prish planet

vedat-muriqi

Muriqi me Mallorcan përball Bilbaos në finale të kupës

INFO

NA NDIQ