Kush nga “Grupi i Zjarrit” do t’i bashkohet Lëvizjes Besa? Përgjigjet Kasami

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/01/2022

Sot pas kalimit të Fatmir Limanit në Lëvizjen Besa, kryetari i këtij subjekti politik, Bilall Kasami u pyet nëse dikush nga i ashtuquajturi “Grupi i Zjarrit” pritet të kalojë në Lëvizjen Besa. Kasami u përgjigj se kanë komunikim me shumë aktivistë dhe se së shpejti do të bëjnë publike emrat e bashkëpunëtorëve të rinj.

“Ne kemi qenë në komunikim permanent me shumë aktivistë, një ndër ata kryesorët është edhe Limani, me të cilin sot edhe e publikojmë bashkëpunimin për të ardhmen dhe gjithë ata të cilët kanë qenë bashkëpunëtorë të afërt të Fatmirit, një pjesë janë në mesin tonë, të tjerët ditëve në vijim do të jenë pjesë e aktiviteteve tona deri në organizim të kongresit, por se kush do të jetë, si do të jetë në të ardhmen, mbetet në të ardhmen që ata zhvillime ti prezantojmë para opinionit”, tha mes tjerash Kasami.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

uck-vrasje

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

zgjedhje maqedoni

Në zgjedhjet presidenciale të drejtë vote kanë 1.814.317 votues

INFO

NA NDIQ