FOTO/ Kush qëndron pas kompanisë së sigurisë “2SS Security” që nuk reagoi në parandalimin e sulmit në M-NAV?!

ina-online
ina-online

05/01/2024

Sipas burimeve të Alsat, pronar i kompanisë është Samir Bilbiloski, njeriu i afërt me shoferin e kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti.

Burime brenda M-NAV tregojnë se kompania e sigurisë me qarkullin 3 milion euro në vit është e bashkëpartiakut të Ahmetit.

Edhe pse ka fituar tender për mbrojtjen e hapësirave të Shoqërisë Aksionare për kontrollimin e fluturimeve civile në Maqedoni, nëpunësit e “2SS Security” kanë lejuar të hyjnë persona të pa autorizuar në kullat e radareve në Aeroportin e Shkupit, ku edhe u sulmuan tre kontrollues gjatë orarit të punës të enjtën rreth orës 15:15.

Sipas Kodit Penal, pritet që edhe “2SS Security” të mbajë përgjegjësinë penale për mos mbrojtje të objekteve me interes të sigurisë kombëtare siç janë kullat e vrojtimeve të M-NAV, ku lidhja partiake e shefave të tyre me kreun e degës së BDI-së në Çair, Bekim Nezirin ka bërë ti hapin edhe traun dy makinave që dyshohet se ishin edhe 7 persona tjetrë të panjohur që kanë ardhur me urdhër të Bekim Nezirit, ky i fundit i punësuar në M-NAV, i cili dyshohet se keqpërdori pass-kartelen për të hyrë në objekt. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

kovacevski

Kovaçevski premton rroga minimale nga 600 euro dhe rroga mesatare nga 1000 euro

INFO

NA NDIQ