Kush shpenzon më shumë? VMRO: Ngjarjet tona kushtojnë më pak se paratë e vjedhura nga Zaev

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Ngjarja e VMRO-DPMNE-së kushtoi shumë më pak se paratë e vjedhura nga Zoran dhe Vice Zaev dhe njerëzit rreth tyre që tani janë në qeveri, kështu thuhet në kumtesën e VMRO-DPMNE.

Nga VMRO-DPMNE theksojnë se ngjarja e tyre kanë kushtuar një milion herë më pak se të gjithë tenderët e turbullt në REK Manastir dhe reketat, për të cilat ka pasur kallëzim penal kundër Vice Zaev ose më pak se sa paratë që Dan Donçev i ka futur në një thes dhe nuk ka asnjë përgjegjësi.

VMRO –DPMNE në kumtes tha se ngjarja ka kushtuar edhe më pak se paratë që Dragi Rashkovski i mblodhi për petulla.

Ndryshe nga VMRO-DPMNE shtojnë se tek LSDM vërehet një nervozizëm sepse kryetarët e VMRO-DPMNE-së për 100 ditë kanë realizuar 1090 projekte, 166 objekte kapitale, 33 kopshte, 68 shkolla, 206 rrugë dhe rrugë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ