Kutirova ri-zgjedhet drejtoreshë në Drejtorinë Doganore

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2022

Sllavica Kutirov është ri-zgjedhur drejtoreshë në Drejtorinë Doganore. Sipas saj kjo është vërtetim për menaxhim kualitativ të Drejtorisë gjatë periudhës së shkuar.

Ajo thekson se Drejtori Doganore është institucion i rëndësishëm në të cilin ka nivel të lartë të pajtueshmërisë me standardet dhe rregullativat e BE-së dhe në vazhdimësi jep mbështetje të fortë sektorit të biznesit dhe ekonomisë ligjore në përgjithësi.

Karrierën e saj profesionale Kutirov e zhvillon për më shumë se dhjetë vite në Drejtorinë Doganore dhe është drejtoresha e parë që vjen nga po ky institucion, ndërsa mori mandat për të kryer këtë funksion në periudhën e ardhshme.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

IMG_1415

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

inbound5716384559552820021

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

INFO

NA NDIQ