Kuvendi do të mbajë seancën e 126-të

INA
INA

29/09/2023

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut sot duhet do të vazhdojë seanca e 126-të plenare.

Në rend dite si pika të pashqyrtuara kanë mbetur ratifikimet, si dhe ndryshimet e Strategjisë Kombëtare për Parandalim të Korrupsionit dhe Konfliktit të Interesit dhe Propozim-amendamentet e Ligjit për Mbrojtje Shëndetësore.

Deputetët do të duhet të shqyrtojnë edhe Projekt-vendimin për shpërndarjen e mjeteve mes shfrytëzuesve buxhetorë, si dhe Ligjin për zbatimin e buxhetit për vitin 2023, të cilat sot janë në rend dite edhe të Komisionit Juridik-Ligjvënës-jurdik.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

INFO

NA NDIQ