Kuvendi e vazhdoi mbledhjen e 104-t me debat për shkarkim të ministrit Admirim Aliti

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/02/2023

Kuvendi e vazhdoi mbledhjen e 104-t, në rend dite të së cilës është shkarkimi i tre mnistrave të Alternativës, e cila doli nga koalicioni qeveritar.

Në ditën e pestë të kësaj mbledhje, filloi debat për shkarkimin e ministrit të Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Admirim Aliti.

Debati për shkarkim të ministrit të Shëndetësisë, Bekim Sali është shterrë dje, por për shkak të mungesës së kuorumit mbrëmë u kumtua se do të votohet plotësisht.

Vazhdimi i sotëm i mbledhjes sërish filloi pa numër të mjaftueshëm të deputetëve për të votuar për shkarkim të ministrit Sali.

Krahas Sali dhe Alitit, në rend dite të kësaj mbledhje është shkarkimi edhe i një bashkëpartiaku të tyre, nga Alternativa – Xhemail Çupi, ministër pa resor i angazhuar për diasporë. /MIA

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

664140-6zyFR0KYUH

Kurti: Serbia e ka problem faktin që ekzistojmë si popull dhe si shtet

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

Peter Stano

BE: Serbia shkeli marrëveshjen, të lejojë menjëherë lëvizjen e lirë

INFO

NA NDIQ