Kuvendi i ASH-së në Kumanovë shkarkon kryetarin e degës, Arsim Hasanin

ina-online
ina-online

06/02/2024

Sonte në zyrat e ASH-së në Kumanovë, kuvendi i degës me shumicë absolute ka shkarkuar nga pozita e kryetarit të degës Arsim Hasanin.

Arsyet e shkarkimit, sipas kuvendit të kësaj dege, janë shkeljet e shumta e të vazhdueshme statutare dhe mos komunikimi me strukturat e degës dhe me kryetarët e nëndegëve e ku për pasojë, sipas tyre, dega e Kumanovës ishte shndërruar në një degë pasive dhe pa asnjë aktivitet.

“Iniciativa për shkarkimin e kryetarit të degës është filluar para disa muajve ku kuvendarët e degës kishin tubuar nënshkrime për peticion për shkarkimin e kryetarit të degës.”- thuhet në njoftim.

Kuvendi i degës gjithashtu caktoi edhe shefin e shtabit për zgjedhjet parlamentare të vitit të 2024, ku shef shtabi u caktua Huzeir Mustafi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ