Kuvendi konfirmoi se është dorëzuar njoftim për pensionimin e gjyqtares kushtetuese Dobrilla Kacarska

Picture of INA
INA

05/07/2024

Këshilli Gjyqësor i RMV-së më 2 korrik 2024 i dërgoi Kryetarit të Kuvendit njoftim se i ndërpritet funksioni gjyqësor për shkak të pensionimit Dobrilla Kacarskas, gjyqtare e Gjykatës Kushtetuese me propozim të Gjykatës.

“Me datën 04.07.2024, Kryetari i Kuvendit me shkresën numër 08-2/551, me qëllim njoftimin e deputetëve, së bashku me shtojcën e dorëzuar me të, u ka dërguar njoftim deri tek të gjithë deputetët. Kuvendi, sipas Kushtetutës, Rregullores dhe ligjeve, punon dhe vendos për propozime konkrete për akte, propozime për zgjedhje/emërim ose shkarkim të paraqitura nga propozuesit e autorizuar”, njoftojnë nga Kuvendi.

Dobrila Kacarska është zgjedhur gjyqtare në Gjykatën Kushtetuese në vitin 2020, ndërsa deri vonë ka qenë kryetare e Gjykatës Kushtetuese.

TË FUNDIT
3 minuta
LSDM për arsyetimin e Mickoskit: A patën të njëjtat probleme ministrat e tij?!
16 minuta
Qeveria u kompletua, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat
17 minuta
“Pyete babin tënd! S’mund të flisni për dinjitet kombëtar”/Përplasje e ashpër mes Zejdit dhe Shaqirit në Kuvend
1 orë
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
1 orë
Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
6 orë
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
1 ditë
Qeveria e re publikon rrogat e kryeministrit dhe ministrave
2 orë
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni
17 orë
Mickoski sqaron se kush ja pagoi harxhimet djalit dhe pse udhëtoi me kushte klasi biznesi drejt SHBA-ve
1 ditë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
6 orë
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
1 ditë
Takim i Durmishit me ambasadoren gjermane Dreksler: Gjermania është partneri ynë më i madh tregtar dhe mbështetës në reforma, siç dëshmohet nga Procesi i Berlinit
2 orë
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

LEXO MË SHUMË

hristijan mickoski

LSDM për arsyetimin e Mickoskit: A patën të njëjtat probleme ministrat e tij?!

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Qeveria u kompletua, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat

rijad shaqiri

“Pyete babin tënd! S’mund të flisni për dinjitet kombëtar”/Përplasje e ashpër mes Zejdit dhe Shaqirit në Kuvend

63966BD2-B758-4ED5-9370-0599EA2B88F0

Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare

policia

Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!

stadiumi tetoves

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

blerim bexheti

Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

arben taravari

Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

INFO

NA NDIQ