Kuvendi në seancë do të prononcohet për nevojën për miratimin e disa ligjeve me procedurë të shkurtuar

Picture of INA
INA

11/07/2024

Kuvendi sot duhet ta fillojë seancën e 10-të, ku në rend të ditës janë më shumë pika, kryesisht ligje me procedurë të shkurtuar.

Në seancë duhet të verifikohen mandatet e Jane Micevskit nga Njësia zgjedhore 1 dhe Malisha Stankoviqit nga Njësia zgjedhore 2, të dy nga koalicioni “Maqedonia Jote”.

Në rend të ditës po ashtu janë edhe Propozimi i vendimit për dërgimin e pjesëtarëve të Armatës së Republikës së Maqedonisë së Veriut për pjesëmarrje në operacionin ndërkombëtar të Organizatës së Kombeve të Bashkuara “UNIFIL”, në Republikën e Libanit.

Me procedurtë të shkurtuar, në rend të ditës janë propozuar ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për energjetikë, të Ligjit për Entin gjeologjik, të Ligjit për efikasitet energjetik, të Ligjit për koncesione dhe partneritet privat publik, të Ligjit pët metrologji, të Ligjit për derivate minerale, të Ligjit për kontroll të sendeve nga metale të çmuara, Propozimin e ligjit për ndërprerje të vlefshmërisë së Ligjit për themelimin e Agjencisë për energjetikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, si dhe të ndryshimit dhe plotësimit të Ligjit pët rezerva të obliguara të naftës, të Ligjit pët inspektim teknik.

TË FUNDIT
53 minuta
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
54 minuta
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
2 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
2 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
2 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet
19 orë
9 vjet pa komandant Shqiponjën, e përkujtojnë familjarë e bashkëluftëtarë
1 ditë
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
3 orë
Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve
1 ditë
Qeveria u kompletua, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

IMG_0037

Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit

INFO

NA NDIQ