Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/03/2023

Gjatë pjesës së pasdites së sotme të vazhdimit të seancës së 104-të, Kuvendi i Maqedonisë së Veriut zgjodhi zëvendësministrat.

Tiron Jajaga është zgjedhur zëvendësministër i Mbrojtjes, Viktorija Avramovska Madiq zëvendësministëre e Drejtësisë, Vjollca Berisha zëvendësministre e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Administrimit të Ujërave, Maja Manolevën zëvendësministre e Shëndetësisë dhe Agim Nuhiu zëvendësministër i arsimit dhe shkencës, përcjell INA.

Të gjithë zëvendësministrat u zgjodhën unanimisht, por 64 deputetë votuan për Tiron Jayaga dhe 65 deputetë secili për zv.ministrat e tjerë.

Ditë më parë u votuan edhe ministrat e rinj në Qeverinë e Kovaçevskit, Krenar Lloga për Drejtësi, Fatmir Mexhiti për Shëndetësi, Azir Aliu për Shoqëri Informative dhe Administratë nga ASH që u bë pjesë e Qeverisë si dhe Kaja Shukova për Ambient dhe Planifikim Hapësinor nga radhët e LSDM. (INA)

TË FUNDIT
1 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
2 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
3 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
3 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
5 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë?

ME TE LEXUARA

14 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
9 orë
"Si shqiponjë në stadium", fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund
14 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
7 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
14 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia
6 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund
14 orë
Falimentoi prodhuesi gjerman i makinave elektrike Next.e.Go Mobile, investimi i planifikuar edhe në Maqedoni
5 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë?
15 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?

LEXO MË SHUMË

IMG_3171

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

IMG_3172

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

IMG_3170

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

IMG_3171

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

IMG_3144

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë?

IMG_3125

Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

INFO

NA NDIQ