Ky dënim e pret Rumaninë për provokim të rëndë ndaj Kosovës

ina-online
ina-online

13 Shtator, 2023

Rumania pritet të ndëshkohet rëndë për turpin e madh që ndodhi të martën në. mbrëmje në Bukuresht, ku u provokua rëndë kombëtarja e Kosovës.

Në tribuna përveç thirrjeve të turpshme nga disa tifozë rumunë Serbia, Serbia, u shfaq pankarta “Kosova është Serbi, ku gjyqtari e ndërpreu ndeshjen në minutën e 17 dhe për rreth një orë nuk rifilloi sfida.

“Pas kaosit të krijuar në Arenën Kombëtare, Rumania rrezikon një gjobë deri në 100 mijë euro dhe mund të luajë dy ndeshje me dyer të mbyllura.

Trengjyrëshit kanë edhe dy ndeshje në shtëpi, ndaj Andorrës dhe Zvicrës”, shkruan mediumi rumun “Prosport”.

Kosova ka pësuar humbje me rezultat 2:0 nga Rumania, në ndeshjen e Grupit I të kualifikueseve për Kampionatin Evropian.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xherdan shaqiri

Messi, Busquets, Shaqiri, njihuni me lojtarët më të paguar në ligën MLS

ffk

Reagim i FFK-së në lidhje me pankartat shoviniste në ndeshjen Olympiakos – Aris

xavi cavi

Xavi: Jemi përmirësuar në sulm, gabojmë në mbrojtje

rashica gol beshiktash

VIDEO/ Rashica shënon këtë gol të bukur, por s’e shpëton dot Besiktasin nga humbja

Pep Guardiola

Cityt i prishet aeroplani, lojtarët do të udhëtojnë me autobus

girona

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

nedim-Sassuolos,

Interi pëson humbjen e parë, Bajrami shënon në fitoren e Sassuolos në “San Siro” (video)

manchester united

Manchester United, objektivi i madh për muajin janar quhet Gnabry. Super oferta gati…

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

INFO

NA NDIQ