Ky është parashikimi i motit për sot

INA
INA

02/04/2024

Moti paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në pjesët veriperëndimore me kushte për reshje lokale të shkurtra shiu. Gjatë ditës me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë mesatare, vende-vende e përforcuar nga drejtimi perëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 17 deri në 26 gradë.

Në Shkup paradite pjesërisht me vranësira, pasdite me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga drejtimi perëndimor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 25 gradë.

Deri në fund të javës do të mbajë mot me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare, përveç të enjtes ku do të mbajë mot me vranësira të pjesshme me reshje të kohëpaskohshme lokale. Temperaturat e ditës do të zbresin me disa gradë deri të enjten, e më pas do të rriten, sidomos gjatë fundjavës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ