Ky është parashikimi i motit për sot

Picture of INA
INA

18/06/2024

Moti sot me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite në viset malore do të ketë kushte për reshje të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 30 deri në 38 gradë, shkruan Alsat.

UV=8

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura minimale do të ulet në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 37 gradë Celsiusë.

TË FUNDIT
2 minuta
Qeveria miratoi emrat e zëvendësministrave të rinj, shtatë janë nga VLEN: Elfet Ismaili në Mbrojtje, Astrit Iseini në MPB
5 minuta
Është rihapur vendkalimi kufitar Bogorodicë-Evzoni me Greqinë
2 orë
Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë
4 orë
Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë
4 orë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kolona të gjata në Tabanoc-Preshevë që në mëngjes (LIVE)
4 orë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm
1 ditë
Kasami flet për ministrinë e Stoilkoviçit, çka do të ndodhë me të punësuarit shqiptarë
1 ditë
Babai e martoi tre herë duke e shitur me para, kumanovarja e mitur e paraqet në polici
1 ditë
Kroacia do të ndihmojë Maqedoninë e Veriut në shuarjen e zjarreve
4 orë
Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë
1 ditë
Babai e martoi vajzën e mitur 3 herë për para, ajo e denoncoi në polici
9 orë
Zbardhet rasti i tentim vrasjes së kryetarit të Haraçinës, kallëzim penal ndaj një personi

LEXO MË SHUMË

qeveria e maqedonise

Qeveria miratoi emrat e zëvendësministrave të rinj, shtatë janë nga VLEN: Elfet Ismaili në Mbrojtje, Astrit Iseini në MPB

Evzoni-border-station-800x445

Është rihapur vendkalimi kufitar Bogorodicë-Evzoni me Greqinë

IMG_4461

Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë

hristijan mickoski

Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm

kufi zjarr bogorodice

Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke

denar

Ndahen 4.1 miliardë denarë për paga dhe pesë miliardë për pensione

pasaporta dokumente personale

Mbi 5600 veta kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë gjatë pesë viteve të fundit

Afrim Gashi

Gashi: Kam informacione të sigurta, dhoma 161, si BDI uli pazarin për të hy në Qeveri

INFO

NA NDIQ