Ky është parashikimi i motit për sot

Picture of INA
INA

16/09/2023

Moti sot do jetë pjesërisht me vranësira, me diell dhe jostabil me reshje lokale të dendura shiu dhe bubullima, sidomos pasdite. Kryesisht në pjesët lindore proceset do të jenë lokalisht më intensive në formë stuhie me erë të fortë dhe breshër. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11° deri në 17°, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 22° deri në 31 gradë. UV=5.

Në Shkup moti do jetë pjesërisht i vranët me periudha me diell, pasdite jostabile në pjesë të luginës me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe përforcim të erës.

Temperatura minimale do të ulet në 11°, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 31°.

TË FUNDIT
2 orë
Mitko Çavkov del nga burgu!?
2 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
3 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
3 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
3 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”
9 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
3 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
1 ditë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
8 orë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro
1 ditë
Qytetarët ankohen për produkte të prishura dhe me afat të skaduar!
2 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

LEXO MË SHUMË

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

INFO

NA NDIQ