Ky është parashikimi i motit për sot në Maqedoni

INA
INA

23/07/2023

Moti sot me diell, shumë i ngrohtë dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë mesatare, vende vende e përforcuar, posaçërisht në pjesët perëndimore. Në pjesët verilindore të vendit nga mesdita do të ketë kushte për reshje shiu dhe bubullima.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri në 23, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 34 deri në 42 gradë. UV=10

Në Shkup dhe rrethinë moti i ngjashëm, me diell dhe shumë i ngrohtë, do të fryjë dhe erë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 39 gradë Celsiusë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ora

Doganat e Maqedonisë parandalojnë kontrabandim të 84 orëve Casio dhe 7.560 copë bizhuteri

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ