Ky është shoferi shqiptar i kamionit me 180 milionë euro kokainë

Djali që shikoni në foto është shoferi i kamionit në të cilin u gjetën plot 6 kuintal kokainë në Durrëës.
Ajo quhet Armando Pezaku dhe është vënë në pranga të policisë së Durrësit. Mësohet se ai ka deklaruar se nuk kishte asnjë ide se kishte kokainë në kamionin të cilin po e drejtone.Burime zyrtare bëjnë me dije se bashkë me të riun Pazeku është arrestuar edhe shtetasi Donaldo Lushaj.

Anija me ngarkesën e kokainës ka mbërritur më 19 shkurt në portin e Durrësit.

Droga ishte e ndarë në 528 pako të mbështjella me natriban me kode të vendosura nga trafikantët.

Policia e Shtetit bën me dije se vlera e ngarkesës me kokainë në treg është mbi 180 milionë euro.