La Amerikën dhe zgjodhi Shqipërinë, pse?

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/01/2023

Whitney ka 7 vite në Shqipëri. Erdhi si vullnetare në Lushnjë, por vendi ynë ja mori zemrën.

Ajo thotë se nuk është përballur me racizëm këtu, përkundrazi, njerëzit impresionoheshin prej saj.

Dashurinë që ka për Shqipërinë, mundohet ta shprehë në çdo formë.

Ka gjetur një familje që në vendin e saj, Amerikën nuk është dhe aq e lehtë.

“Familja është më e fortë se në Amerikë, më e bashkuar dhe shumë e bukur. Kam jetuar në Gorrenjë, në fshat dhe luajmë për 4 orë ose 5 orë me të rinjtë dhe ditën tjetër njerëzit thonë o Whitny hajde të fusha. Kjo është pikë e fortë, shumë e bukur, edhe njerëzit shumë zemërbutë”, tregon Whitney.

Midis gjithë këtyre të mirave, nuk ka sesi të mos mungojnë dhe disa gjëra që për të duhen përmirësuar.

“Ka shumë plehra, kjo nuk është mirë. Është vendi yt, pse nuk e mban pastër”, apelon ajo.

Teksa bisedojmë na tregon se nuk është në planet e saj të largohet nga Shqipëria.

“Unë nuk kam shumë para, s’ka nevojë për shumë para këtu. Këtu ka ushqim të mirë për pak lekë”, thotë Whitney.

Ndryshe nga të rinjtë shqiptarë, Whitney ka arritur të gjejnë më të mirën e Shqipërisë. /Euronews Albania/

TË FUNDIT
8 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
10 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
3 ditë
Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit
4 ditë
Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë
5 ditë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

ME TE LEXUARA

10 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
8 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

shkodra

Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

Messi Mesi Inter Miami

“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)

vlora2

Kryetari i Vlorës tregon kur hapet sezoni i verës, ka një thirrje të fortë për turistët nga Kosova

bregdeti

Media spanjolle: Zbuloni Shqipërinë, thesarin e paeksploruar evropian

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria do të prodhojë armë, rikthehet industria ushtarake

INFO

NA NDIQ