La një sërë “yjesh” jashtë Evropianit

Picture of INA
INA

07/06/2024

Janë padyshim favoritët për fitimin e këtij trofeu. “Tre Luanët” e Anglisë, me në krye teknikun Gareth Southgate kanë publikuar pasditen e kësaj të enjteje listën përfundimtare me 26 lojtarët e saj që do të grumbullojë në Kampionatin Evropian 2024, ku ashtu si në listën përfundimtare të “Të Kaltërve” të Italisë, nuk kanë munguar surprizat.

Southgate ka lënë jashtë listën emra me “peshë”, që shumë herë i ka mbështetur, ku më kryesori është qendërmbrojtësi i “Djajve” të Manchester United, Harry Maguire. Një tjetër emër me peshë që ngelet jashtë listës është edhe “fantazisti” i “Qytetarëve”, të Manchester City, Jack Grealish.

Mirëpo, dy të lartpërmendur nuk janë të vetmit të “dëbuar”, me “fantazistët” Jadon Sancho e Marcus Rashford, që u lanë jashtë listët përfundimtare, pavarësisht se u grumbulluan fillimisht nga Southgatë dhe e njëjtë gjë ndodhi edhe me “yllin” e Tottenham, James Maddison, largime këto që kanë “trishtuar” jo pak teknikun e “Tre Luanëve”.

“Maddison dhe Grealish i kanë dhënë diçka ndryshe Anglisë, kështu që ishte shumë i vështirë vendimi për të mos i grumbulluar në Evropian. Të dy djemtë janë karaktere fantastike dhe shokë skuadre të shkëlqyer”,- deklaroi 53-vjeçari nga Uatfordi, i cili udhëheq Kombëtaren e Anglisë, që prej vitit 2016.

TË FUNDIT
2 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
3 orë
Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme
3 orë
Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin
3 orë
Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi
3 orë
Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

ME TE LEXUARA

17 orë
Gjimshiti në prag të Kroacisë: “Në futboll duhet të jesh ndonjëherë i pisët… dhe të marrësh çfarë të duhet!”
2 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
1 ditë
Hoxha për Seferin, vetëm një ndryshim te Shqipëria kundër Kroacisë! Ja gjendja e Asanit
17 orë
Kalon vlerën mbi 2 mijë euro, ja fanella e cilit lojtar të kombëtares është më e kërkuar në ankandin e shpallur
1 ditë
Mediumit serb i pengojnë flamujt “UÇK” në stadium, fajëson UEFA-n
12 orë
Turqia merr fitoren e parë në Evropian, fiton me spektakël ndaj Gjeorgjisë
1 ditë
Kuqezinjët nisen për në Hamburg, para përballjes me Kroacinë
12 orë
Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

IMG_3319

Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme

Gjermania

Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi

shqiperia euro 2024

Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

nedim bajrami

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit

Lorik Cana

Cana ja çfarë thotë para përballjes së Kombëtares me Kroacinë (VIDEO)

kombetarja fitore shqiperi

Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ”jetë a vdekje”, priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve

portugalia

Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1

INFO

NA NDIQ