Lajm i keq për tifozët e Barcelonës, Messi drejt MLS-së

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/04/2023

MLS po vazhdon ndjekjen e Lionel Messit, ka konfirmuar komisioneri Don Garber, duke thënë se do të duhet një përpjekje “e zgjuar” në të gjithë ligën për të arritur një marrëveshje.

Ekzekutivi i ligës, i cili mbetet i bindur se një transferim është real, tha se Messi do të ishte një shtesë “e paprecedentë” për sportet amerikane.

“Mund t’ju them se do ta donim atë në Major League Soccer. Unë e mendoj atë si dikë që kapërcen aq shumë barriera saqë mund të jetë më i madh se çdo atlet i çdo sporti që ka luajtur ndonjëherë këtu në Shtetet e Bashkuara. Ne do të punojmë shumë me Miamin, i cili është skuadra që shpreson të jetë në gjendje ta nënshkruajë atë. Ne kemi qenë mjaft efektivë në gjetjen e mënyrave të zgjuara për të nënshkruar lojtarë për klubet tona në tregun e duhur”, tha Garber.

Garber pranoi se ishte një situatë gjithnjë në ndryshim që do të kërkonte një qasje proaktive, duke shtuar: “Ka shumë dinamika që po ndodhin atje. Ai ka shumë gjëra për të menduar në lidhje me atë se ku dëshiron. për të vazhduar karrierën e tij… Është shumë në kohë reale dhe shpresoj që ne të jemi në gjendje të dalim përpara diskutimit dhe shpresojmë të sjellim diçka në vijën e finishit”.

Barcelona apo edhe një klub në Arabinë Saudite mund ta tundojnë Messin të refuzojë MLS-në nëse ai me të vërtetë zgjedh të largohet nga Paris Saint-Germain, por duket se ka një shans të vërtetë që ai të bashkohet me Inter Miami të David Beckham.

Me Messin që i skadon kontrata këtë verë, liga do të bëjë gjithçka që duhet për ta sjellë atë në Shtetet e Bashkuara – edhe nëse kjo do të thotë ndryshim i rregullave strikte për shpenzimet e lojtarëve, shkruan Goal, transmeton Klankosova.tv.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xherdan shaqiri

Ky është problemi i madh, ja pse Xherdan Shaqiri po shkon në gjykatën federale

Mesi ronaldo

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin – e zbulon motra e tij

leao

“Kritikat? Futbolli është i tillë”, Leao: Ishte bukur që u riktheva te goli pas 5 muajsh

inter

Inter i pandalshëm në 2024-ën, mposht Atalanta-n dhe numëron fitoren e 11-të radhazi

futboll

Këto janë ndeshjet çerekfinale në FA Cup, dy super përballje

albion rrahmani

“Dua të shënoj 20 gola këtë sezon dhe të fitoj trofe” – Albion Rrahmani flet pas paraqitjes spektakolare ndaj UTA Arad

milan

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Jasir Asani

VIDEO / Jasir Asani fantastik, goditjet e tij nuk ndalen as në stërvitje

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

INFO

NA NDIQ