Lajm i madh për Xherdan Shaqirin

ina-online
ina-online

18/10/2023

Sulmuesi shqiptar i Zvicrës, Xherdan Shaqiri, ka zënë vend në formacionin më të mirë të javës nga ndeshjet e raundit të tetë kualifikues për “Euro 2024”.

Këtë javë u luajtën ndeshjen e teta të grupeve për kualifikim në “Euro 2024”, ku Kosova nuk luajti fare shkaku i shtyrjes së ndeshjes me Izraelin, ndërsa Shqipëria luajti miqësore me Bullgarinë, ku fitoi 2-0.

Nga ndeshjet kualifikuese, vëmendja ishte te “kombëtarja e tretë” e shqiptarëve, Zvicra, ku luajnë rreth pesë ose gjashtë futbollistë me prejardhje shqiptare.

Njëri nga ta pa dyshim se është edhe Xherdan Shaqiri, i cili shënoi një supergol dhe asistoi te njëri gol në barazim 3-3: me Bjellorusinë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

haqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Mirlind Daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INFO

NA NDIQ