Lajm i mirë, do rriten pagat në administratë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/02/2023

Ministri Bekteshi përmes profilit në fejsbuk ka njoftuar se nga muaji Mars, paga minimale do të jetë më së paku 20.000 denarë, kurse pagat tjera në administratë rritje mbi 2.000 denrë në mënyrë lineare!

Rritja e pagave do të gëzojë të punësuarit në administratë, të cilëve u shkon më shumë se gjysma e pagës për rrugë, kafe dhe ushqime gjatë orarit të punës. (INA)

TË FUNDIT
7 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
7 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë
9 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme
9 orë
Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)
10 orë
Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

ME TE LEXUARA

13 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
17 orë
Disa vjedhje në Çarshinë e Shkupit, hajni kapet nga kamerat!
13 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
17 orë
Takim në Ministrinë e Shëndetësisë për zgjerim të Listës pozitive me medikamente inovative
12 orë
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
17 orë
Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore
10 orë
MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi

LEXO MË SHUMË

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

IMG_4532

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

arben taravari

Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

DASH departamenti amerikan

Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut

aksident serbi

MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

INFO

NA NDIQ