Lajme pozitive për PSG, Mbappe rikthehet në stërvitje

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/02/2023

Pas humbjes me Monaco, PSG ka zbritur menjëherë në stërvitje, pasi skuadra ka nisur përgatitjet për takimin e Champions League përballë Bayern Munich.

Lajmi më pozitiv në shtëpinë e kampionëve të Francës është rikthimi i Kylian Mbappe në stërvitje.

Sulmuesi fillimisht ka punuar i diferencuar nga pjesa e tjetër e grupit dhe pritshmëritë janë që Mbappe të jetë në fushën e lojës ndaj bavarezëve.

Kylian u dëmtua në takimin ndaj Montpellier, ndërsa rikthimi i tij jep shumë shpresë skuadrës së Galtier, pasi PSG ka pësuar dy humbje në dy ndeshjet e fundit, në Kupë përballë Marseille dhe kampionat ndaj Monaco.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

anceloti

Ancelotti: Guardiola të jetë i qetë, nuk do të bëj magji

xavi

Xavi fajëson gjyqtarin: Liga e Kampionëve për ne përfundoi shkaku i gabimit të tij, ishte katastrofal

IMG_1178

Dortmundi në gjysmëfinale, eliminon Atleticon

IMG_1177

PSG-ja përmbys Barcelonën me fitore bindëse dhe kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

xhaka-shaqiri

Media zvicerane rendit më të mirët në histori, ja ku renditet Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka

mbape real

Real Madridi “kërcënon” Mbappen para Kampionatit Evropian dhe Lojërave Olimpike

simeone-leicester

Simeone: Ndaj Dortmund të luajmë siç po luajmë në La Liga

messi

E zbulon njëri nga investitorët arsyen e vërtetë se përse Barcelona e la Messin të largohej drejt PSG-së

luka modric

Kontrata afër skadimit, Modric nuk ka vendosur ende për të ardhmen

INFO

NA NDIQ