Lajme të këqia për Liverpullin, mesfushori me ndikim mbyll sezonin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/05/2023

Sezoni për mesfushorin spanjoll Tiago Alkantara është mbyllur para kohe. 32-vjeçari që luan me Liverpllin ka vendosur të operohet pas disa problemeve fizike, që e kanë detyruar të qëndrojë jashtë fushës.

Alkantara ka gati 3 javë që nuk luan dhe priste të rikthehej në fushë për takimet e fundit të sezonit, por ka qenë e kotë. Ai u rikthye në prill, por në total ka luajtur vetëm 96 minuta, duke mos qenë në formën optimale. Sipas “The Times”, ndërhyrja kirurgjikale në këmbë është e detyrueshme për mesfushorin, në mënyrë që ai të rikthehet në fushë sezonin e ardhshëm.

Tiago Alcantara ka një kontratë deri në verën e vitit 2024 me “Reds” dhe nuk dihet nëse klubi do t’ia rinovojë apo jo. Problemet e shumta fizike e kanë përndjekur që kur ka ardhur te Liverpulli, tri vite më parë. Ai është detyruar të mos luajë në 60 ndeshje në total që kur ka ardhur në Angli, në verën e vitit 2020.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ