Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Mark Lancaster, raportues në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, në draftraportin që e prezantoi sot në sesion pranveror të këtij mekanizmi...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

Tenderi 10 milionësh i Komunës së Prishtinës “Programi për ofrimin e shërbimeve të energjisë në ulje të shpenzimeve financiare në...
Lajme të ngjajshme Kosove

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

E përditshmja amerikane, “The New York Times”, ka publikuar një artikull të gjatë për Richard Grenellin. Gazeta ka biseduar me...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla, ka publikuar pamjet nga inaugurimi i ambasadës së Kosovës në Washington ku mori pjesë edhe...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

Sot në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut është miratuar propozimi për ratifikimin e marrëveshjes për bashkëfinancimin e punimeve në rrugën...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

Ministri kroat i Mbrojtjes, Ivan Anushiq ka deklaruar se situata në Kosovë dhe rajon “nuk është ajo që do të...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

Kroacia do të dislokojë ditën e sotme në Kosovë kontingjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të misionit paqeruajtës të...
Lajme të ngjajshme Kosove

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

Kryeministri Albin Kurti, mirëpriti sot nënsekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen me të...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

Kosova dështoi të përfundojë procesin e anëtarësimit të saj në Këshillin e Evropës, ndonëse ishte paraparë që kjo të ndodhte...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

Deri sa bisedat per formimin e qeverisë së re ne Shkup po i afrohen fundit, sot në Prishtinë do të...
Lajme të ngjajshme Aktuale

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

ME TE LEXUARA

10 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
10 orë
Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti
11 orë
Rama favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh, a po rrezikohet siguria nacionale?
1 ditë
Politikani britanik: Aleatët të konsultohen për të avancuar statusin e Kosovës në NATO
1 ditë
Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare

TË FUNDIT

10 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
10 orë
Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti
11 orë
Rama favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh, a po rrezikohet siguria nacionale?
1 ditë
Politikani britanik: Aleatët të konsultohen për të avancuar statusin e Kosovës në NATO
1 ditë
Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare