Lajmi i fundit: Të shtënat e armëve vazhdojnë në Veri të Kosovës (video)

INA
INA

24/09/2023

Një krizë e re e ka kapluar veriun e Kosovës. Grupe të armatosura kanë kryer sulmet sot në drejtim të Policisë së Kosovës, ku zyrtari policor me gradën e rreshterit, Afrim Bunjaku ka mbetur i vrarë në fshatin Banjskë të Leposaviqit, ndërsa një tjetër zyrtar policor kufitar është plagosu.

Edhe në këto momente, në vend të ngjarjes po vazhdon te ketë të shtëna të kohë pas kohshme.

Këtë e ka konfirmuar gazetari i ATV-së nga vendi i ngjarjes.

“Prej pozitës ku jemi, te udhëkryqi ku çon për në brendësi të fshatit Banjë, që është afër vendit ku ka ndodhur edhe sulmi, ka më shumë se gjysmë ore që jemi këtu prezent dhe vazhdimisht ka të shtëna të shumta që duken rafalë të ndryshme që vinë prej armëve të ndryshme që nuk janë shumë larg. Kemi një kodër para dhe menjëherë prapa kodrës, aty ku është manastiri i Banjës”, raporton gazetari i ATV-së nga vendi i ngjarjes.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

Naim Murseli

Naim Murseli hyn në gjykatë fshehurazi nga mediat, çka e pret porositësin e vrasjes së gruas

mjeke

Gjermania po ndryshon sistemin e pushimit mjekësor

Naim Murseli Liridon

Naim Murseli dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt, dalin sot para gjykatës

dirk jan kop holand

Kop: Maqedonia luan rrezikshëm me të ardhmen

vanja

Pesë persona të arrestuar në lidhje me rastin e zhdukjes së 14-vjeçares Vanja

babai i liridones

“Naimi na ka prerë në besë”, flet babai i Liridonës

Liridona ademaj

Kjo dyshohet të jetë arsyeja që mund ta ketë çuar Naimin drejt vrasjes së Liridonës

INFO

NA NDIQ