Lakror me petë të gatshme

Përbërësit

500 gr petë për pite

500 gr spinaq

250 gr djathë i fresket

200 ml ajkë e thartë (shmant,pavllake)

100 margarinë

100 ml vaj

1 vezë

kripë

Hapat

Spinacin e pastrojme,grijme dhe kriposim

Shtrydhim me duar qe te leshoje lengun e tepert

Perzijem me djathin,ajken dhe vezen

Petet I shtyrijme ne tavolinen e punes dhe sterpikim me perziejne e vajit dhe margarines se shkrire

Ne secilen pete qesim nga mbushja me spinac,djath dhe veze

Peten e mbeshjellim ne forme roleje dhe rolene e mbeshtjellim ne forme te rrumbullaket dhe secilin byrek te rrumbullaket e qesim ne tespi te lyer me vaj

Persiper lyejme me perzierjen e vajit dhe margarines

Pjekim ne 220 grade per 30 minuta