Lamine Yamal pritet të thyejë rekordin 82-vjeçar në “El Clasico”

Picture of ina-online
ina-online

28/10/2023

Ylli i ri Barcelonës, Lamine Yamal është në rrugë për të thyer një tjetër rekord klubi, në përballjen e kësaj fundjave ndaj Real Madridit.

16-vjeçari është shndërruar në një prej futbollistëve kryesorë te Barça dhe ai pritet të startojë në “El Clasico.

Derisa ai po përparon si futbollist, edhe rekordet po vazhdojnë të regjistrohen nga reprezentuesi i Spanjës.

“El Clasico” i së shtunës paraqet një tjetër shans për Yamal, për të thyer një rekord të ri pasi nëse luan, ai do të bëhet lojtari më i ri që shfaqet në një “El Clasico”.

Ky rekord, që mbahet nga Vicente Martinez, daton nga viti 1941 – kur ai luajti për Barcelonën kundër Real Madridit, në moshën 16 vjeç e 278 ditë.

Nëse Lamine Yamal luan të dielën, ai do të regjistrojë rekord të ri si16 vjeç e 107 ditë

TË FUNDIT
11 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
11 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
11 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
12 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
2 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

2 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
12 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
11 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
11 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
11 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
2 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
2 ditë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

LEXO MË SHUMË

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

INFO

NA NDIQ