Laporta: Gundogan e preferoi Barcelonën para parave të Cityt

Picture of ina-online
ina-online

30/06/2023

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta ka folur për transferimin e Ilkay Gundoganit në gjigantin katalunas.

Kreu i “Blaugrana” e ka përshëndetur vendimin e përfaqësuesit gjerman për të përfunduar në “Camp Nou”, ndërsa zbuloi se ish-futbollisti i Borussia Dortmundit dhe i Manchester Cityt hoqi dorë nga paratë vetëm për të luajtur për kampionin spanjoll, shkruan “Gazeta Express”.

“Është një lojtar që e ka preferuar një klub prestigjioz në krahasim me paratë e Manchester Cityt. Këtu punohet mjaft mirë, më pas Xavi i ka dhënë besim lojtarit. Gjithmonë kishte ëndërruar të luajë në një skuadër të madhe. Po arrin një kampion i Evropës, me shumë eksperiencë”, u shpreh Laporta në mikprofonin e “Onze”, transmetim i “Esport3”.

Gundogan kishte ofertë të majme për të vazhduar për të luajtur në “Emirates Stadium” dhe oferta stratosferike nga Arabia Saudite, por e preferoi transferimin në Barcelonë, ku përfundoi si lojtar i lirë pasi i kishte mbaruar kontrata me Cityn. /Gazeta Express/

TË FUNDIT
13 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
13 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
13 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
2 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ME TE LEXUARA

2 ditë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
2 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
13 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
13 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

LEXO MË SHUMË

paris 24

Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

Strakosha

Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

sylvinjo silvinjo

Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ