Laporta: Nuk do t’i japë kënaqësinë Tebasit që të jap dorëheqje

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2023

Joan Laporta ka bërë disa komente në lidhje me situatën që Barcelona po kalon prej që në pah doli rasti, Negreira.

Presidenti i Barçës këmbënguli që “konsultimet teknike” – teksa ai ju referua raporteve në të cilat ai thuhet se ka paguar Enriquez Negreira – e që mbështeten me “fatura dhe me mbështetje dokumentare”. Të paktën për sa i përket periudhës gjatë së cilës ai ishte në krye të klubit për herë të parë.

Përveç kësaj, ai u përball me Javier Tebas, Presidentin e La Ligës. Laporta tha që lideri dhe punëdhënësi i një federata po shtynë të tjerët që ata mos ta duan Barcelonën.

“Hetimi është nënkontraktuar dhe hetimet po kryhen nga një avokat i jashtëm”, tha Laporta. “Gjithmonë në koordinim më përputhshmërinë janë duke u bërë analizam në mënyrë që hetimi të jetë më rigoroz”.

“Na vjen shumë keq për rrjedhjen e të dhënave dhe dokumenteve për një rast që është nën hetimin e Zyrës së Prokurorit dhe duket të këtë kujdes maksimal.

Aq më tepër që as Prokuroria, as Policia nuk e kanë njoftuar klubin që është duke u hetuar”

“Sapo të jetë e mundur kjo ne mund të mbajmë një konferencë për shtyp dhe të shpjegojmë për informatat që ne kemi si klub. Një hetim i brendshëm është duke u zhvilluar.

Nuk do të jetë shumë vonë, ju premtoj. Ne jemi të etur për të dhënë shpjegime”.

Laporta dhe Tebas janë përballur me njëri tjetrin edhe në të kaluarën dhe duket se ka një sagë krejtësisht të re.

“Disa tashmë na kishin paralajmëruar tashmë që Tebas po promovonte një fushatë kundër reputacionit të Barcelonës dhe kundër meje”, shtoi Laporta.

“Ai tashmë ka hequr maskën e tij.

Ai vazhdon me obsesionin e tij me Barcelonën. Me fobinë e tij për klubin tonë. Kujtoj që ai është një person i cili gjatë karrierës së tij ka treguar se ka një armiqësi të vazhdueshme me Barcelonën. Gjithmonë më 2005, sa ishte nënpresident i Alaves, ai bëri një ankesë për shkak se nuk dëshironte që Messi të luante për Barcelonën”.

“Ai nuk harron që ne nuk e kemi nënshkruar marrëveshjen me CVC, e cila është një marrëveshje që ai e kontrollon. Ai po ashtu nuk dëshiron që ne jemi ende në Super Ligë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ