Largohet Mbappe? Nuk ka problem, PSG “peshkon” te Barcelona

ina-online
ina-online

28 Korrik, 2023

Paris Saint-Germain duket e dorëzuar përsa i përket çështjes së Kylian Mbappe.

Francezi është i destinuar për t’u bashkuar me Real Madrid dhe këtë drejtuesit parizienë e dinë mjaft mirë. Ndaj, nga Spanja bëjnë të ditur se kryeqytetasit po mendojnë të shtojnë radhët në repartin e ofensivës dhe së fundmi kanë “hedhur grepat” në organikën e Barcelonës.

I preferuari është Ousmane Dembele i cili ka një klauzolë prej 50 milionë eurosh. Por, kjo klauzolë vlen deri në fundin e korrikut pasi më datë 1 gusht, shumë dyfishohet dhe klauzola shkon në 100 milionë euro.

Pritet që këto ditët e fundit të korrikut të jenë mjaft të nxehta në aksin Barcelona-Paris, me Dembele që është i gatshëm të transferohet në Francë dhe të nisë një aventurë në Ligue 1.

Përfaqësuesit e lojtarit dhe drejtuesit e Parisit janë takuar disa herë në javët e fundit dhe negociatat mes palëve kanë shkuar në mënyrën më të mirë të mundshme.

Tashmë, mbetet për t’u parë nëse PSG do të paguajë 50 milionë brenda korrikut, apo nëse më pas do të tentojë të negociojë me Barçën për çmimin e sulmuesit./ Top Channel

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Montella, trajneri i ri i kombëtares së Turqisë

rumani huligan kosove

Media hungareze thumbon rumunët për Kosovën

kombetarja fitore shqiperi

Fitorja ndaj polakëve e ngjit tri vende Shqipërinë

xherdan shaqiri

I ndodhi e papritura Xherdan Shaqirit

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

INFO

NA NDIQ